+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Akademik Tercüme

akademik-tercume

Akademik tercüme ve çeviri de sizlere sunduğumuz “başarılı” hizmetlerimizden sadece biridir. Akademik tercümeler, üniversitelerin, kurum ve kuruluşların, akademisyenlerin, araştırmacıların, öğrencilerin ihtiyaç duydukları akademik ve bilimsel makalelerin, eserlerin, araştırma yazılarının, akademik kitapların, doktora çalışmalarının, tezlerin, ödev ve bilimsel yayınların tercümelerini kapsamaktadır.  Tıp, mühendislik, sosyal bilimler, doğal bilimler ve felsefe alanlarındaki akademik veya bilimsel bir makalenin ne kadar uzun ve zorlu bir araştırma çalışması gerektirdiğinin bilincindeyiz. Sonuç itibariyle yapılan bu çalışmalar, ortaya çıkartılan bilimsel eserler, bunların üzerinde çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların, öğrencilerin, üniversitelerin itibarını temsil etmekte ve gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda geleceklerini şekillendirmektedir. Bu nedenlerden dolayı da son derece iyi yazılmış, dikkatle üzerinde çalışılmış akademik bir çalışmanın aynı şekilde akademik tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Bu konuda profesyonel tercüman ve çevirmenlerle, editörlerle ve eğitimcilerle çalışmaktayız. Tercüme edilmesi gereken hedef dilin tercüman ve çevirmenlerimizin ana dili olması bizim kalite odaklı çalışmalarımızda her zaman önceliğimizdir. Akademik makaleleri, çalışmaları ve fikirleri tercüme eden kişilerin akademik tercüme alanında bilgi ve deneyim sahibi olmaları zorunludur.

Hedefimiz, akademik metninizin ana fikrine tamamen sadık kalarak, orijinal metninizin hiçbir noktası ve nüansı atlanmadan tercüme edilmesidir. Yurtdışında herhangi bir bilimsel dergi veya gazetede bir çalışmanın veya makalenin yayınlanabilmesi için sadece o ülkenin diline çok iyi derecede hakim olmanın yeterli olmadığını ve akademik terminolojinin de bilinmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, makale o dilde yazılmış gibi son derece özgün ve deyimsel bir dil kullanmaya özen göstermekteyiz. Bizim tarafımızdan tercüme edilmiş akademik bir makalenin, çalışmanın, doktora tezinin veya kitabın okunmasında bizim izlerimiz yani tercüme edilmiş bir belge olduğu fark edilmiyorsa, işte o zaman hedefimize ulaşmışız demektir. Pos Tercüme Bürosu olarak, sizlere bu anlayış ve yaklaşımla hizmet verdiğimiz için „başarıya “ ulaşabiliyoruz.

En yüksek standartlarda, üst seviyede kaliteli, gizliliği özenle korunan hizmetlerimizle akademik tercüme ve çeviri alanında da sizlerin yanında olmaktan gurur duymaktayız.