+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Almanca Tercüme

almanya-bayrak

Almanca Tercüme

Almanca, 100 milyondan fazla Avrupalı tarafından konuşulmaktadır ve Avrupa’nın en büyük ticaret hacmi bulunan ülkesinin anadilidir. Almanya, Avusturya, İsviçre ve Lichtenstein’ın resmi dili olmasının yanı sıra İtalya, Arjantin ve Brezilya gibi ülkelerin birinci ve ikinci dilleridir. Tüm yazılı tercümelerde, Almanca tercümelerin farklı dil kombinasyonlarında aslan payını aldığı varsayılmaktadır.

Almanca Tercümede Niçin Pos Tercüme?

Almanca tercüman ekibimiz, anadili Almanca olan yüksek eğitim almış veya Üniversitelerin Alman Dili ve Edebiyatı veya Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümlerinden mezun veya Türkiye’deki yabancı okullardan mezun olduktan sonra uzun yıllar yurtdışında kalmış ve orada yüksek eğitimlerini tamamlamış tercümanlardan oluşmaktadır. Bizler de sizler gibi yabancı bir dilin sadece kişinin anadili olmasının yeterli olmadığını, meslek grubuna göre gerekli eğitimin alınmış olmasının bir zorunluluk olduğunu ve bütün bunlara tecrübenin de eklenmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu yaklaşımla gerçekleştirilen tercümelerinizde hata riski en aza düşmektedir. Gerek zaman gerekse maliyet tasarrufu sağlayan çeşitli yazılım uygulamalarını kullanmaktayız. Dil bilimi eğitimi almış tecrübeli editörlerimiz tercümelerinizi kontrol ederek son haline getirmektedirler.

Almanca Tercüme Alanında Verdiğimiz Hizmetler;

Almanca Ardıl Tercüme

Almanca ardıl tercüme; konuşmacının bir veya birkaç cümlesinin sonunda, tercümanın aldığı notlarla hafızasında tuttuğu konuşmaları birleştirip diğer dillere aktardığı tercüme türüdür. Doğru ve eksiksiz tercüme yanında başarılı iletişimi getirmektedir. Almanca ardıl tercüme hizmeti katılımcıların sayısına bağlı olarak, herhangi bir teçhizata gerek olmadan yapılabilir. Almanca ardıl tercüme kadromuz, tekstil, otomotiv, kozmetik, turizm vb. alan uzmanlıklarına göre seçilip projelere yönlendirilmektedir.

Türkiye genelinde veya Almanya’da şirket toplantılarınızda, özel görüşmelerinizde, yabancı konuklarınıza eşlik edilmesinde, fabrika ziyaretlerinizde, makine kurulumlarınızda Almanca ardıl tercüme ihtiyacınız olan her noktada uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Almanca Yazılı Tercüme

Almanca yazılı tercüme kadromuz güçlü akademik geçmişe sahip, deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır. Tercümanlarımız sadece kendi anadillerinde ve kendi uzmanlık alanında olan metinleri tercüme etmektedir. Yazılı tercüme tek bir başlık altında toplansa da teknik, ticari, akademik veya medikal olarak hepsi farklı uzmanlık gerektirmektedir. Kalite kontrol sürecimizde, tercüme ve yazım kontrolü her zaman en iyi sonuçları almamızı sağlar. Almanca yazılı tercüme projelerinizde; hızlı teslim süreleri ve uygun fiyat için lütfen bize ulaşın.

Almanca Simultane Tercüme

Konferans, şirket toplantıları, canlı yayınlar için tercih edilen simultane tercüme, simultane tercümanın kaynak dilde duyduklarını hedef dile aynı anda aktarmasını içerir. Tüm dillerde simultane tercüme hizmeti veren şirketimiz Almanca simultane tercümede de hedeflediği başarıyı yakalamıştır. Almancadan Türkçeye veya Türkçeden Almancaya simultane tercüme için profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Almanca Yeminli tercüme

Resmi kurumlarda belgelerinizin geçerlilik kazanması için yeminli tercüme işlemi gerekmektedir. Tüm diller de olduğu gibi, Almanca yeminli tercümelerinizde de belgeleriniz bünyemizde bulunan Almanca yeminli tercümanlarımız tarafından birebir ve eksiksiz olarak işleme alınıp, dilerseniz Noter tasdikinden sonra tarafınıza teslim edilmektedir.