+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Çince Tercüme

cin-bayrak

Çince Tercüme

Çince dünyanın en çok konuşulan dilidir; dünya nüfusunun yaklaşık beşte biri Çince konuşmaktadır. Mandarin Çincesinin 915 milyon insan tarafından konuşulduğu bilinmektedir. Bazı dil bilimciler, her ne kadar yeterli kanıt bulunmasa da yazının Milattan Önce 2. Yüzyılda Çin’de bulunduğunu iddia etmektedirler.

Çince ’de kelimeler şekillerden oluşmaktadır. Her bir şeklin kendi başına bir anlamı bulunmaktadır. Çince ‘de yaklaşık 56.000 şekil bulunmaktadır, ancak ortalama 3000 şekli bilen Çince yazılmış bir gazeteyi okuyabilmektedir. Bunun ne kadar zor olduğunu göz önünde tutan Çin Halk Cumhuriyeti en çok kullanılan şekilleri sadeleştirmiştir ve böylelikle geleneksel ve yalınlaştırılmış Çince ortaya çıkmıştır.

Çince Tercümelerinizde Niçin Pos Tercüme?

Çince tercüman kadromuzla verdiğimiz hizmetler; Çince ardıl tercüme, Çince yazılı tercüme, Çince simultane tercüme ve Çince yeminli tercüme.

Çin’in Dünya sanayisinde ve ekonomisinde tartışılmaz yükselişi sayesinde Çin ile iş yapan Türk şirketlerinin ve kurumlarının sayısı da büyük ölçüde artmıştır. Türkçe – Çince, Çince – Türkçe tercümeler de son yıllarda bu nedenlerden dolayı önem kazanmışlardır.

Ürün katalogları, teknik şartnameler, kalite yönergeleri, sertifikasyonlar, kullanım kılavuzları, teknik uzmanlık gerektiren metinler, kendi alanlarında uzman, Çince diline, gerek geleneksel gerekse sadeleştirilmiş, hakim, tecrübeli tercüman ve çevirmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çince Tercümanlarımız, otomotiv, elektrik, elektronik, hukuk, tıp, ticaret gibi alanlarda uzmanlaşmış, bu alanların gerektirdikleri terminolojilerini bilen, Çince fabrika ziyaretleri, Çince makine kurulumlarında görev almış uzun yıllardan bu yana bizimle çalışan ekip arkadaşlarımızdır.