+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Kırgızca Tercüme

kirgizistan

Kırgızca, Kırgız Türkçesi olarak da adlandırılmaktadır ve Altay dillerine mensup Türk dillerinden biridir. Dünya genelinde 5 milyon kişi tarafından konuşulan Kırgızca Kırgızistan’ın birinci resmi dilidir. Tarihte geri gidildiğinde Kırgızca’nın en eski yazılarının Orhun yazısı ile yazılmış olduğu görülmektedir. Günümüzde ise yazıldığı ülkelere göre farklılıklar göstererek, farklı alfabeler kullanılmak suretiyle yazılmaktadır, örneğin Türkiye’de Latin alfabesi, Kırgızistan’da Kiril alfabesi ve Çin’de Arap alfabesi ile yazılmaktadır.

Kırgızca Tercüme Projelerinde Niçin Pos Tercüme?

Kırgızca tercüman kadromuzla verdiğimiz hizmetler; Kırgızca ardıl tercüme, Kırgızca yazılı tercüme, Kırgızca simultane tercüme ve Kırgızca yeminli tercüme.

Kırgızca – Türkçe ve Türkçe – Kırgızca tercüme ve çevirilerde bizimle birlikte çalışmakta olan tercüman ekimiz, tıp, teknik, hukuk, ticaret, finans, edebiyat alanlarında uzmanlaşmış, uzun yıllara dayanan tecrübeleri bulunan tercüman ve çevirmenlerdir.

Kırgızca tercümanlarımız, Kırgızca’nın üç farklı alfabe ile yazılmasından dolayı yazılı metinleriniz hangi alfabede yazılmış olurlarsa olsunlar Türkçe’ye tercüme edebilmektedirler.

Diğer taraftan Kırgızca – Türkçe, Türkçe – Kırgızca noter onaylı yeminli tercüman hizmeti de vermekteyiz.

Pos Tercüme Şirketi’nin üstün kaliteli, hızlı ve uygun maliyetli Kırgızca tercüme hizmetlerinden yararlanmak için bizimle irtibata geçmenizi bekliyoruz.