+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Korece Tercüme

kr

Korece Altay dil ailesine mensup bir dil olup, linguistik açısından bakıldığında Japonca ile benzerlikler göstermektedir. Her ne kadar Çince ve Korece dilbilgisi açısından birbirleri ile akraba olmasalar da Korece kelimelerin %50’si Çince özellikler göstermektedir. Dünya genelinde 78 milyon insan Korece konuşmaktadır. Yakın tarihe baktığımızda, Kore Yarımadasının ikiye bölünmesi ile birlikte politik sebeplerle diyalektler de birbirinden ayrılmıştır. Ancak, iki diyalekt arasındaki farklar çok az olduğundan tüm yarımada birbirini anlayabilmektedir. Günümüzde Korece için özel olarak geliştirilmiş “Hangul” alfabesi ile yazılmaktadır. Dilbilgisi kuralları da Türkçe ile büyük benzerlikler taşımaktadır.

Korece Tercümede Neden Pos Tercüme?

Korece tercüman kadromuzla verdiğimiz hizmetler; Korece ardıl tercüme, Korece yazılı tercüme, Korece simultane tercüme ve Korece yeminli tercüme.

Son yıllarda ülkemizin Güney Kore Devleti ve Koreli şirketlerle her alanda yaptığı işbirlikleri büyük ölçüde arttığından, Korece – Türkçe, Türkçe – Korece tercüme ve çevirilere duyulan ihtiyaç ta bu gelişmeyle birlikte artmıştır.

Birlikte çalıştığımız Korece tercümanlarımız özellikle teknik, tıp, ticaret, hukuk alanlarında uzmanlaşmış,  bilgisayar destekli çeviri araçlarında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Korece tercümeleriniz tam olarak aynı formatta veya istediğiniz formatta tarafınıza teslim edilmektedir.

Bu da bizlerin sizlere en üstün seviyede hizmet vermemizi sağlamaktadır. Tüm dillerde olduğu gibi Korece Tercüman ve çevirmenlerimizi her zaman titizlikle seçmekte ve Korece tercümelerinizde sizlerin çözüm ortağınız olma hedefi ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.