+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Osmanlıca Tercüme

osmanli-bayrak

Osmanlıca Tercüme

Osmanlıca, bir başka deyişle Osmanlı Türkçesi, bir başka ve hatalı deyişle Eski Türkçe, Osmanlı İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü 13. Ve 20. Yüzyıllar arasında kullanılmış bir dildir. Alfabesi Arapça alfabenin bir şeklidir. Eski bazı bilim adamları, Şemsettin Sami gibi, Osmanlı Türkçesi denmesine karşı çıkmışlardır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Osmanlıca daha çok saray eşrafının, yönetici ve eğitimli seçkinlerin, şair ve edebiyatçıların kullandığı dil olarak kalmış, halk ve Anadolu köylüsü ise evde, sokakta Türkçe olarak adlandırılan dili kullanmışlardır. 1928 yılında yapılan Harf Devrimi ile birlikte Latin alfabesinin kullanılmasına başlanmasıyla birlikte Osmanlıca kullanımı ortadan kalkmıştır.

Osmanlıca Tercümede Neden Pos Tercüme ile Çalışmalısınız?

Osmanlıca tercüman kadromuzla verdiğimiz hizmetler; Osmanlıca ardıl tercüme, Osmanlıca yazılı tercüme ve Osmanlıca yeminli tercüme.

Osmanlıca günümüzde çok az kişi tarafından bilinen ve sadece az sayıda üniversitelerin belirli bölümlerinde okutulan bir dildir. Osmanlıca tercümanlarımızın bünyemizde bulunması bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Geçmişten günümüze gelen halen pek çok Osmanlıca yazılmış metinler bulunduğundan tercümelerinin yapılması da önem taşımaktadır.

Osmanlıca tercüman ve çevirmenlerimiz konularında uzman, uzun yıllara dayanan mesleki tecrübeleri bulunan yetkin ekip arkadaşlarımızdır. Osmanlıca her türlü belge ve metinlerinizi büyük bir titizlikle, üstün kalitede Türkçe’ye çevirmekteyiz.

Tapu Dairesi ve Noter gibi resmi kurumlarda, Osmanlıca yeminli tercümana gerek duyulan projeleriniz hakkında konuşmak üzere bizimle irtibata geçmenizi bekliyoruz.