+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Deşifre

desifre-tercume

Herhangi bir ortamda kaydedilen ses ve görüntü verilerinin yazıya dökülmesine deşifre denmektedir. Bu kayıtlar, CD, VCD, MP3, DVX, DVD, hafıza kartı formatında olabilir.

 

Deşifre hizmetlerimiz, uzman ekibimiz tarafından verilmektedir. Deşifresi yapılması gereken bilgi veya verinin hangi dilde olduğunun önemi bulunmamaktadır. Dünyanın herhangi bir dilinde kayıt altına alınmış bir bilgi bize ulaştırıldığında önce konuyla ilgili yetkili ve uzman kişilerce deşifresi yapılır yani yazıya dökülür. Sonrasında talep edildiği takdirde uzman tercümanlarımız tarafından başka dillere tercüme edilir.

 

Son yıllarda, eğitim toplantılarında, iş toplantılarında, röportajlarda, kongrelerde veya organizasyonlarda konuşma yapan kişilerin konuşma metinlerinin yazılı olarak bulunmadığı veya konuşmanın doğaçlama yapıldığı durumlarda söz konusu konuşmaların daha sonra yazıya dökülerek saklanması ve dağıtılması veya yayınlanması gerekliliği her geçen gün daha da yoğun bir şekilde ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu nedenle de deşifre çalışmaları önem kazanmıştır.

 

Deşifre kelime bağlamında kolay bir işlem gibi görünse de oldukça zorlu bir çalışma gerektirmektedir. Bunu açacak olursak; kayıt ve ses dosyalarının kalitesi düşük olabilir, bu nedenle de özel bir işlemden geçirilerek hazırlanmaları gerekir. Öncelikle deşifreyi yapan kişi veya kişiler konuşma metinlerini yazıya dökerler. Sonrasında ise konusunda uzman kişiler tarafından metin dilbilgisi ve imla kuralları açısından kontrol edilerek son haline getirilir. Müşterimiz talep ettiği takdirde yazıya dökülen metnin arzu edilen dillere tercümesi yapılır. Dinlenerek yazılı formata getirilme işlemi olduğundan deşifre edilecek metin yabancı bir dildeyse bu dile hakim uzman ekibimiz tarafından deşifre işlemi gerçekleştirilmektedir. Deşifresi yapılan projeler sizlerin tercih edeceğiniz formatlarda sizlere teslim edilmektedir.

 

Diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi Deşifre hizmetlerimizde de önceliğimiz kalite ve bilgi gizliliğidir. Ayrıca, deşifre hizmetleri özellikle yazılı tercümelerle kıyaslandığında daha uzun zaman alan çalışmalar gerektirmektedir. Sizlerin zaman kısıtlılığınızı da göz önünde bulundurarak projelerinizi ele alıyor ve sizlere teslim zamanınızı dikkate alan, verimli maliyette hizmet sunmaya özen gösteriyoruz.

 

Deşifre hizmetlerimizden yararlanabilmek ve teklif alabilmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.