+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Edebi Tercüme

edebi-tercume

Edebi tercüme ve çeviri hizmetleri olmasaydı, dünya çapındaki yazarların edebiyat dünyasına, filozofların felsefe dünyasına kazandırdıkları eserleri bizlere ulaşamazdı. Gerek klasik gerekse modern eserlerin, romanların, hikayelerin, şiirlerin, denemelerin kitapçılarımızın raflarında veya son yıllarda moda olduğu üzere internette yerlerini alabilmeleri için tercüme edilmeleri gerekmektedir. Aynı şekilde, Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu yazarların, şairlerin, düşünürlerin eserlerinin de ülkemiz sınırlarını aşarak dünyanın diğer ülkelerine ve bu ülkelerde yaşayan insanlara ulaşabilmeleri için de eserlerinin yabancı dillere çevrilmesi zorunludur.  Bu sayede uygarlıklar ve farklı kültürler birbirleri ile konuşmadan da olsa tanışabilirler. Bir ülkeyi ve insanlarını tanımak, kültürünü, sanatını, tarihçesini öğrenmek sadece o ülke hakkındaki sayısal verileri bilmek veya o ülkeyi ziyaret eden kişilerin anlattıklarını dinlemekle mümkün değildir. Ancak, o ülkenin yazarlarının, şairlerinin, filozoflarının eserlerini okuyarak daha detaylı ve fazla bilgi alınabilir. İşte burada söz konusu eserlerin edebi tercümelerinin kalitesi devreye girmektedir.

Edebi eserlerin tercümeleri de diğer tercüme türlerinde olduğu gibi kendi içinde, kendine özgü pek çok güçlük barındırır. Okuyucuya eserin anlamını, ana fikrini, vermek istediği mesajı aktarmak önemlidir. Uluslararası yazarların okuyucularına mesajlarını aktarabilmeleri açısından edebi tercümeler ayrı bir önem taşır.

Edebi eserlerde dilden dile değil kültürden kültüre çeviri yapılmasının gerektiğini hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamalıyız.

Ünlü bir yazarımız “Edebiyat Mutluluktur!” der. İşte edebiyatın insanlara verdiği bu mutluluğun ve hazzın tüm insanlara ulaşabilmesi için edebi tercümelerin kalitesinin de en üst seviyelerde olması gerekmektedir. Eserler anlamlarını hiçbir şekilde kaybetmemelidirler.

Pos Tercüme Bürosu olarak edebi eserlerin tercümelerinde uzman tercüman ve çevirmen ekibimizle hizmetinizdeyiz. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız edebi tercüme ekibimiz, gerek edebiyat alanında eğitim almış, gerekse hakim oldukları yabancı dilleri anadilleri seviyesinde olan, tecrübeli ve yetenekli kişilerden oluşmaktadır.

Her türlü edebi eserin tercümesini,  üstün kalite ve uygun fiyatlarla müşterilerimize sunmaktayız. Edebi tercümeleriniz için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.