+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Finansal Tercüme

finansal-tercume

Finans alanı, zorlu bir alandır, burada doğruluk ve istikrar ilk sırada gelmektedir. Günümüzde finans şirketleri bulundukları ülkelerden çıkarak başka ülkelerde pek çok yatırıma, şirket alım-satımlarına imza atmaktadırlar. Artık çoğu şirket için sadece bulunduğu ülkede iş yapmak yeterli olmamaktadır, sınırlarını sürekli olarak genişletmeye çalışmak en önemli hedefleri haline gelmiştir.

 

Gittikçe küreselleşen pazarda profesyonel finansal tercümeler, şirketinizin çok dilli ortamda çalışmasını ve büyümesini sağlamak için tek yoldur. Bu alanda belirli uzmanlık bilgisinin yanı sıra aynı zamanda küçük detaylara dikkat gerekmektedir. Finansal tercüme dediğimiz zaman ilk akla gelenler, finans, muhasebe, ekonomi, bankacılık, sigortacılık sektörlerinde kullanılan her türlü finansal tablolar, kredi, faaliyet, şirket ve kar-zarar raporları, bilançolar, yatırım belgeleri, sigorta poliçeleri, ekonomik ve finansal analizler, bültenler ve bu alanlardaki makalelerdir.

 

Finans alanındaki metinleri anlamak genel olarak kolay değildir. Finans ve vergi sistemleri tüm dünya genelinde ülkelere göre farklılıklar göstermektedir. Finansal tercümelerin kendine özgü farklı bir terminolojisi bulunmaktadır. Ülkelere göre kullanılan farklı kelimelerin yanı sıra kısaltmalar, deyimler ve özel bir mesleki dil söz konusudur.

 

Pos Tercüme olarak finansal tercüme alanında hizmet veren tercümanlarımız sektörel bilgi ve tecrübeleri doğrultusunda seçilmektedir. Seçilen uzman ekibimiz, eksiksiz ve doğru bir biçimde projelerinizi tamamlamak için azami titizlikle çalışmaktadır. Tercümesi tamamlanan metinlerinizi finansal tercüme alanında uzman editörlerimiz tarafından son kontrolleri yapılmaktadır. Finansal tercümelerinizin öneminin bilinci ile finansal tercüme alanında uzman tercüman ekibimiz ve dikkatli kalite güvence süreci ile belge gizliliğinizi yüksek seviyede korurken, hızlı tercüme hizmetleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.