+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Gizlilik Güvencesi

gizlilik-ilkelerimiz

Gizlilik Güvencesi

Tercüme veya çeviri projelerinde gizlilik güvencesinin niçin olması gerektiği tam olarak anlaşılmıyor olabilir. Ancak, bizim işimizde gizlilik güvencesinin avukat-müvekkil, doktor-hasta arasındaki gibi gizlilik şartından hiçbir farkı bulunmaktadır.

Sizler bizlere kendinize veya şirketinize ait gizli bilgilerinizi tercüme edilmek üzere göndermektesiniz, bunların içerisinde sizleri üst makamlara taşıyacak doktora tezleriniz, vekaletnameleriniz, pasaportlarınız, yurtdışında yayınlamak istediğiniz makaleleriniz, katılacağınız bir ihaleye ait her türlü gizli şirket bilgileriniz, piyasaya yeni süreceğiniz bir ürün, hizmet veya keşfinizin tercümesi, patentiniz, imza sirkülerleriniz, şahsınıza ait veriler, gizli tıbbi bilgileriniz, web sitenizin tercümeleri, yeni yazdığınız ve henüz yayınlanmamış bir kitabınız, filminiz, yazılım tercümeniz, ürün fiyatlarınız, kataloglarınız gibi örnekleri sayılamayacak kadar çok bilgi ve verileriniz olabilir. Siz, bütün bu gizli belge ve verilerinizi bize iletirken bizde gizli olarak kalacağından, üçüncü şahıslara veya rakiplerinize iletilmeyeceğinden emin olmanız ve güvenmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak, uzun yıllar boyunca sürecek işbirliği karşılıklı güven sonucunda oluşmaktadır.

Bütün bunlara rağmen müşterilerimizle aramızda gizlilik güvencesini sağlayacak Gizlilik Sözleşmesi imzalamaya da özen göstermekteyiz. Avukatlarımızın üzerinde çalışarak hazırlamış oldukları Gizlilik Sözleşmemiz de işbirliğimizin en ince ayrıntıları dikkatle incelenmiş, bunlara ve yürürlükteki yasalara uygun bir sözleşme hazırlanmıştır.  Karşılıklı olarak imzalanan Gizlilik Sözleşmesi hem sizleri hem de hizmet veren olarak bizleri güvence altına almaktadır.

Günümüzde özellikle büyük ölçekli şirketlerin, holdinglerin, uluslararası veya çok uluslu işletmelerin kendi avukatları tarafından hazırlanmış gizlilik sözleşmeleri de bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz takdirde sizlere ait bu sözleşmeler bizim avukatlarımız tarafından da incelendikten ve onayları alındıktan sonra karşılıklı olarak imzalanabilmektedir.

Sizlerle bizim aramızdaki gizlilik güvencesini tesis etmek ile konu tamamlanmış olmamaktadır. Sonuç olarak bizlere ilettiğiniz verileriniz, belgeleriniz ve bilgileriniz bünyemizde bulunan profesyonel tercüman veya çevirmen kadromuz tarafından talep edilen dillere tercüme edilmektedir. Bu durumda da tercüman ve çevirmenlerimizle bizim aramızda Gizlilik Sözleşmesi yapılması da gerekmektedir.

Her bir tercüman veya çevirmenimiz ile uzun soluklu çalışma yapmaya ve söz konusu kişilerin profesyonel tercüman veya çevirmen olmalarına dikkat ediyoruz. Bu nedenle de kendilerini seçerken son derece titiz çalışmalar ve elemeler yapıyoruz, ciddi referans araştırmaları yürütüyoruz. 20 yıllık geçmişimiz boyunca bu şekilde çalışarak oluşturduğumuz kadromuzla profesyonel ve üstün kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tercüman ve çevirmen seçimimizdeki bu titiz çalışmalar ve kriterler sadece yazılı tercüme hizmetlerimiz için değil aynı zamanda sözlü tercüme ve simültane tercüme hizmetlerimiz için de geçerlidir.

Diğer taraftan vermekte olduğumuz, Noter onaylı yeminli tercüme hizmetinde, ilgili tercümanların Noterin huzurunda yemin ederek onayladıkları yemin zabıtları bulunması gerekir. Bu da yasalar karşısında kendilerini yeminli tercüman olarak yükümlü kılmaktadır.

Yukarıda açıkladığımız gizlilik güvenceleri sayesinde bizlere iletilen tüm bilgi, belge ve veriler sadece bizler ve sizler arasında kaldığından %100 gizlilikleri sağlanmış olmaktadır.

Sizlere ait hiçbir bilgi ve/veya belge sizin bilginiz olmadan konuyla ilgili tercümanlarımızın dışında üçüncü şahıslara iletilmemektedir.

Üstün kaliteli, uygun fiyatlı ve gizlilik sözleşmesi ile güvence altına alınmış hizmetlerimizden yararlanmak için Türkiye’nin veya dünyanın neresinde olursanız olun bizim ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Sizlere gereksinimlerinizi karşılayacak ve memnuniyetinizi garantileyecek hizmetlerimizi sunmaktan memnuniyet duyarız.