+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Medikal Tercüme

medikal-tercume

Pos Tercüme Bürosu’nun medikal tercüme ekibi, tıbbın çeşitli dallarında eğitim almış ve aynı zamanda tercüme alanında uzun yıllara dayanan tecrübeleri olan doktor, eczacı ve akademisyen tercüman kadrosundan oluşmaktadır. Medikal tercüme alanında sizlere daha iyi hizmet vermek üzere ekibimizi tıbbın farklı alanlarında uzmanlaşmış kişilerden oluşturduk. Bu alanlar; tıbbi bilimler, tıbbi teknoloji, küresel ruhsatlandırma işleri, klinik çalışmalar, diş hekimliği, eczacılık, genetik bilimi ve veterinerlikten oluşmaktadır. Bütün bu alanlar, tüm canlıların yaşamlarını devam etmesi ve yaşam kalitelerinin artırılması için önemli kategorilerdir.

Tıp alanında günümüzde her gün yeni keşifler yapılmakta, gelişmeler takip edilmesi son derece güç bir hızda meydana gelmekte ve gelişmiş ülkeler tıbbi ve sağlık bilimlerine çok büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Doğal olarak bütün bu gelişmeler ülkeler arasında bilgi ve belge paylaşımını da beraberinde getirdiğinden medikal tercümenin önemi de gittikçe yükselen eğilim göstermektedir. İşte biz, Pos Tercüme olarak uzman medikal tercüman ve çevirmen kadromuzla burada devreye giriyoruz.

Medikal tercüme, yukarıda saydıklarımızın yanı sıra, doktor, laboratuvar ve klinik raporlarının, epikrizlerin, reçetelerin,  teşhis ve tedaviye yönelik her türlü belgenin, medikal cihazların ve ilaçların kullanım kılavuzlarının, sağlık sektörüne ait broşür, katalog ve tanıtım araçlarının da tercümesini kapsamaktadır.

Medikal (tıbbi) tercümelerde sürekli değişen ve gelişen literatüre ve terminolojiye hakim olmak önem taşımaktadır. Bu nedenle de medikal tercümeyi yapan uzman tercüman ve çevirmenlerin araştırmaya ve gelişime açık kişiler olmaları gerekmektedir. Her tercüme ve çeviri işinde olduğu gibi medikal tercüme alanında da gerek kaynak gerekse hedef dile veya dillere tıp alanında da hakimiyet ve yeterlilik aranmalıdır. Hatalı yapılan medikal çevirinin telafisi mümkün olmayan hem insani hem de hukuki sonuçları ortaya çıkması kaçınılmaz olabilir.

Son yıllarda özellikle Türkiye’de gittikçe gelişen sağlık turizmi de medikal tercümeye farklı bir alan daha eklemiştir. Dünyanın çok çeşitli ülkelerinden binlerce hasta kendilerine Türkiye’de sunulan kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmetlerinden yararlanmak üzere ülkemize gelmektedir. Bu kişilerden bazıları çeşitli hastalıklarının tedavisi, bazıları özellikle uygun maliyetli olan dental tedavileri için bir kısmı da estetik ve rekonstrüktif tedavi amaçlı ülkemizi ziyaret etmektedirler. Sadece yazılı medikal belgelerinizin tercümesinde değil, aynı zamanda bu doğrultuda gelen müşteri ve/veya misafirlerinize medikal sözlü tercüme ihtiyaçlarınızda da hızlı çözümler sunmaktayız.

Pos Tercüme Bürosu, medikal tercümenin öneminin bilincinde olarak özel olarak seçmiş olduğumuz uzman tercüman ve çevirmenlerimizle sizlere hizmet vermekteyiz.