+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Simultane Tercüme

simultane-tercume

Simultane Tercüme

Simultane tercüme, bir başka deyişle eşzamanlı çeviri, tercüme bilimlerinin içerisinde özel eğitim, yetenek, beceri ve disiplinli çalışma gerektiren bir daldır. Günümüzde Türkiye’de 20 ‘den fazla üniversitede mütercim tercümanlık bölümlerinde bu eğitimi almak mümkündür.

Simultane tercüme, kongre, konferans, seminer, panel, canlı yayınlar, uluslararası organizasyonlar gibi alanlarda konuşmacıların sözlerinin anında çevrilmesi olarak özetlenebilir. Ancak, bu işi gerçekleştirmek için özel ekipmanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Tercüman, havalandırması ve ısıtması yeterli olan özel kabinlerde kulaklıktan duyduğu cümleleri mikrofon aracılığı ile hedef dile aktarır. Simultane tercüme gerektiren organizasyonun süresine bağlı olarak genellikle 2 simultane tercüman görev alır. Çünkü tek bir kişinin uzun süre bu hizmeti vermesi oldukça yorucu olacağından hataların meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Her dil bilen, yazılı veya sözlü (ardıl) tercüme yapan kişi simültane tercüme yapamaz. Bu mesleğin farklı dinamikleri vardır. Kulak ve beyin koordinasyonu çok büyük önem taşımaktadır.

Simultane Tercümede Profesyonel Çözümler

Pos Tercüme Bürosu’nun birlikte çalıştığı simultane tercümanlar, mesleklerinde gerekli eğitimi almış, uzun süreli tecrübeleri olan ve önemli organizasyonlarda çalışmış uzman tercümanlardır. En ufak bir konuda dahi işimizi şansa bırakmayan, kaliteli hizmet odaklı bir şirket olarak bu konuda da profesyonel çözümler sunmaktayız.

Bünyemizde bulunan simultane tercümanlarımız pek çok ulusal ve uluslararası, resmi ve özel kurum ve kuruluşların organizasyonlarında, televizyonların, radyoların canlı yayınlarında görev yapmış, yüksek nitelik ve yetenektedirler.

Pos Tercüme Bürosu, sadece yabancı dillerden Türkçe ’ye veya Türkçe ’den yabancı dillere simultane tercüme hizmeti değil çapraz dillerde de simultane hizmetini en üstün kalite seviyelerinde sizlere sunuyoruz. Sizler organizasyonlarınızın hazırlığını yaparken ihtiyacınız olduğu takdirde simultane tercüme için gerekli simultane ekipmanları da sizlere maliyet verimli bir şekilde sağlıyoruz.

Büyük veya küçük ölçekli simultane tercümeye ihtiyaç duyulan tüm projelerinizde simultane tercüme ekibimizle hizmetinizdeyiz.