+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Teknik Tercüme

teknik-tercume

Teknik dokümantasyonlarınız, şartnameleriniz, işletim ve bakım talimatlarınız, kullanım kılavuzlarınız, kataloglarınız veya patent başvurularınız için maliyet verimli olacak uygun fiyatlı, ama aynı zamanda da üstün kaliteli teknik tercümeye mi ihtiyacınız var?

 

İthalatçı ve ihracatçı şirket olarak uluslararası yasal zorunluluklarınız çerçevesinde ürünlerinizin ekinde mutlaka ihracatını yapacağınız ülkelerin dilinde kullanım kılavuzlarını da bulundurmak zorundasınız. Teknik belgelerinizin özellikle iyi planlamış ve net bir şekilde yapılandırılmış yorumlaması sizleri bekleyen giderlerin daha da azalmasına yol açacaktır. 20 yıla dayanan tecrübesi, her biri ayrı ayrı kendi konularında uzman tecrübeli, tercüman ve çevirmenleri ile birlikte Pos Tercüme Bürosu bireysel veya şirketler için teknik tercüme konusunda çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

 

Teknik bir tercüme için sadece mükemmel dil bilgisi değil aynı zamanda da özel teknik bilgi gereklidir. Teknik tercümenin kapsamı çok geniştir. Elektrik, elektronik, inşaat, makine, çevre, tekstil, ekonomi, gıda, kimya, yazılım, endüstri, bilgisayar gibi tüm mühendislik dallarının yanı sıra her türlü makine ve cihazlara, yazılım ve donanım ürünlerine ait kurulum, kullanım ve bakım kılavuzlarını, ürün kataloglarını, patent belgelerini, ihale şartnamelerini, teknik şartnameleri, ÇED raporlarını ve bunlara ek olarak sayılabilecek pek çok belge ve dokümanı kapsamaktadır.

 

Teknik tercümeyi yapan kişinin bu alanlarda eğitimin olması ve/veya uzun süreli tecrübesi olması ve tercümeyi yaptığı alanın terminolojisine hakim olması önemlidir. İnşaat mühendisinden, elektronik mühendisinin işini yapmasını nasıl bekleyemezseniz, edebi tercümeler yapan bir tercüman veya çevirmenden de bir makinenin işletim ve bakım şartnamesini tercüme etmesini beklememelisiniz.

 

Teknik tercümelerde doğru uzmanlık ifadelerinin yeterli ve uygun bir şekilde kullanımı çok büyük önem taşımaktadır. Şirket olarak biz kendi içimizde, her bir müşterimize özel oluşturduğumuz veri bankamızda bulunan teknik terimler sayesinde bizlere tercüme edilmek üzere göndermiş olduğunuz her bir teknik tercüme projenizde aynı terminolojinin kullanılacağından emin olabilirsiniz.

 

Sahip olduğumuz ISO 9001 sertifikasyonumuz sizlere bu konuda en büyük güveni sunmaktadır. Bu norm, diğerlerinin yanı sıra her bir tercümenin konu hakkında tecrübeli bir editör tarafından kontrol edildiğinin güvencesini de vermektedir. Bu sayede en üstün kalite ve güvenlik sağlanmaktadır.

 

Uzun yıllardan bu yana çözüm ortağı olarak birlikte çalıştığımız müşterilerimiz sizlere Pos Tercüme Bürosunun teknik tercüme alanındaki başarılı ve güvenli çalışmaları hakkında kesinlikle bir fikir verecektir.