+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Ticari Tercüme

ticari-tercume

Gelişen teknoloji ile birlikte küreselleşen dünya, sadece büyük şirketlere değil aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmelere de dünya pazarlarında yer alma kapılarını açmaya başlamıştır. Günümüzde kurum ve kuruluşların, işletmelerin kendilerini daha da geliştirmek ve yabancı ortak ve müşterilere ulaşabilmek için uluslararası alanda adımlar atmaları gerekmektedir.

 

Ticaret kelime anlamı bakımından kısaca pazar ekonomisinin temel unsurlarından biri olarak para kazanmak amacıyla mal değiş tokuşu demektir. Son yıllarda sanal ticaret de çok büyük önem kazanmaya başlamıştır. İnsanların büyük bir kısmı dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar internet üzerinden sanal alışveriş sitelerinden ticaret yapmaktadırlar.

 

Ticaret dünyasının ve Pazar ekonomisinin olmazsa olmazı güvendir. Güven de profesyonellik ve yetkinlik gerektirir. Bütün bu nedenlerden dolayı şirketler ve işletmeler ticari bilgi ve belgelerinin farklı dillere tercümesine ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Ticari bilgi ve belgelerin tercümesi riske atılamayacak kadar önemlidir, ticari kurallar yasalarla yönetildiğinden ve korunduğundan hatalı yapılacak ticari tercümeler işletmeleri ve kişileri çok zor durumlarla ve büyük problemlerle karşı karşıya bırakabilir.

 

Pos Tercüme Bürosu gerek Türkiye’de gerekse dünyanın diğer ülkelerinde ticaret alanında faaliyet gösteren çok uluslu, uluslararası veya yerel büyük, orta, küçük ölçekli firmalar ve işletmeler, kurum ve kuruluşlar, bankalar, aracı kurumlar gibi ticari kuruluşlara güvenli, kaliteli, maliyet verimli ticari tercüme ve çeviri hizmetleri sunmaktadır.

 

Ticari, ortak girişim, temsilcilik acentelik anlaşmaları gibi her türlü anlaşmalarınız, sözleşmeleriniz, kontratlarınız, iş planlarınız, ticari kayıt ve raporlarınız, sertifika ve belgeleriniz, tutanaklarınız, teklifleriniz ve diğer her türlü ticari metinleriniz, bu alanda uzun yıllara dayanan tecrübesi olan uzman ticari tercüman ve çevirmenlerimiz tarafından tercüme edilmektedirler.

 

Ticari tercümenin gerek duyulduğu diğer bir durumda, yeni bir müşteri veya yatırımcı ile irtibata geçmek istiyorsunuz veya uluslararası bir firmaya ticari bir işbirliği kurmak üzere başvuruda bulunmak istiyorsunuz. Bunu eposta veya normal posta ile yapacaksınız, ama yazdığınız metnin ticari dil kurallarına uygun olarak tercümesine ihtiyacınız var ya da tam tersi yurtdışından firmanıza eposta ile gelen bir teklifi, anlamak ve cevap vermeniz gerekiyor, yapacağınız tek şey bizimle irtibata geçmenizdir. Tüm eposta trafiğinizde size deneyimli tercümanlarımız ile destek vermek ve imzanızı attığınız başarılarınızı görmek bizim için büyük bir keyiftir.

 

Her çalışma alanımızda olduğu gibi ticari tercümelerinizde üstün kalite, uygun maliyet ve gizliliğinizin gözetildiği hizmetlerimizle yanınızdayız.