+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Tur Rehberliği

tur-rehberligi

Tur Rehberliği, bir başka deyişle Profesyonel Turist Rehberliği eğitim gerektiren zorlu bir meslektir. Pek çok farklı kültürlerden insanlarla tanışılan ve sürekli gezilen eğlenceli ve keyifli bir meslek olarak görülen bu mesleğin doğal olarak her meslekte olduğu gibi pek çok avantajının yanı sıra dezavantajları da bulunmaktadır.

Sadece bir ya da bir kaç dili çok iyi derecede bilmek Tur Rehberliği için yeterli değildir, aynı zamanda rehberlik yapmak üzere seçilen bölgelerin tarihi, kültürel ve demografik bilgilerine de çok iyi derecede hakim olmayı gerektirmektedir. Hizmet vereceğimiz her bir turist grubunun geldiği ülkenin değerlerini ve kültürlerini de bilmemiz ve onları anlamamız önemlidir. Sadece gidilen, gezilen yerlerin kültürünü ve tarihçesini anlatmak yetmez. İnsanlarla iletişim kurmak, ihtiyaçları olduğunda onlara yardımcı olmak bu mesleğin bir diğer zorlu ve zorunlu gerekliliğidir. Almanca, İtalyanca, Fransızca veya Japonca dillerinde hizmet veren Profesyonel Turist Rehberinin işi İngilizce Profesyonel Turist Rehberine göre biraz daha kolay olabilir, çünkü bu dillerin konuşulduğu ülkelerin sayısı İngilizce ’ye göre daha az olduğundan öğrenilmesi, bilinmesi gereken ülke ve kültür özellikleri de buna nispeten daha kolay olacaktır.

Bünyemizde bulunan Profesyonel Turist Rehberlerimizle bu alanda sizlere en iyi ve kaliteli hizmeti vermeyi hedefledik. Tercüme ve çeviri çalışma alanımızın yanında sizlere Tur Rehberliği konusunda da kaliteli hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun,  bireysel veya şirket bazında Ülkemizi ziyarete gelen yabancı misafirlerinizin, müşterilerinizin veya yabancı ortaklarınızın, iş veya tatil amaçlı seyahatlerinde Ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerini gezdirebilecek, bilgi verebilecek Profesyonel Rehber arayışlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tercüme platformunda yakaladığı başarıyı Profesyonel Tur Rehberliği platformuna taşıyan şirketimiz ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla, misafirlerinizin geldiği ülke, konuştukları dil ve isteklerini dikkate alarak  %100 müşteri memnuniyetini garanti etmektedir.