+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Yazılı Tercüme Ücretleri

yazili-tercume

Yazılı Tercüme

Bize ulaştırdığınız belge, evrak veya yazılı metinlerinizin karakter sayısı hesaplanır ve ücretlendirme yapılırken tercümesi yapılacak metnin içeriği ve tercüme dili dikkate alınır. Tercümesi yapılacak dile göre, örneğin İngilizce, Fransızca, Çince, Arapça, gibi, ücretlendirme değişiklikler göstermektedir, bunda dilin bilinirliliği, alfabesi gibi farklı kriterler önemli rol oynamaktadır.

Tercüme büroları yazılı tercüme ücretlendirme işlemini yaparken 492 sayılı harçlar kanunu dikkate almak zorundadırlar, bu nedenle bir sayfa 20 satır veya boşluksuz 1000 (bin) karakter üzerinden, 12 punto yazı karakteri büyüklüğü dikkate alınarak, ücretlendirilir. Yazı karakteri burada önem taşımaktadır, çünkü bazı durumlarda küçük puntolarla yazılmış tek bir sayfada 2000 – 3000 boşluksuz karakter bulunabilmektedir, bu nedenle de genel olarak tercüme büroları sayfa başına fiyat verememektedirler ve 1000 (bin) boşluksuz karakter hesabını kullanmaktadırlar.

Yazılı Tercüme Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Ücretlendirme işlemi yapılırken hedef dil dikkate alınır, hedef dilde 1 sayfa 1000 (bin) karakter boşluksuz veya 140 – 180 arasında sözcük (kelime) hesaplanmaktadır.

Belgenizin ortalama ne kadar bir maliyeti olacağı hakkında bir fikir edinmek üzere sözcük sayımını veya boşluksuz karakter sayımını Microsoft Word Office programının Araçlar menüsünden Sözcük Sayımı komutunu tıklarsanız orada boşluksuz karakter veya sözcük sayısını görebilirsiniz.

Yazılı tercümelerin alt alanı olan yeminli tercümelerde noter tasdiki tercüme ücretine dahil değildir. Tercümesi yapılan belgenin noter tasdik bedeli ilgili noter tarafından ayrıca hesaplanarak tahsil edilir.

Pos Tercüme Bürosu 100.000 karakter (boşluksuz) üzeri yazılı tercümelerde ekstra indirim uygulanmaktadır.

Yazılı tercüme ücretlerimize %18 KDV dâhil değildir, faturalandırma aşamasında KDV eklenmektedir.

Tüm yazılı tercüme ve çeviri projelerinizin ücretlendirilmeleri ile ilgili olarak bilgi almak için info@tercumanlazim.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Pos Tercüme Bürosunun hedefi her bir müşterisi ile uzun vadeli işbirlikleri tesis etmektir. Bu nedenle de yıllık olarak sözleşme yaptığımız müşterilerimize en uygun ve en özel fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Bunların yanı sıra öğrencilerin bütçelerini göz önünde tutarak öğrenci tezleri ve öğretim görevlileri makaleleri ve tezleri için uygulamakta olduğumuz uygun tercüme fiyatları politikası hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.