+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

Yazılım Tercüme

yazilim-tercume

Yazılım tercümesi veya yazılım yerelleştirme, dünyanın farklı ülkelerinde üretilen yazılımların diğer ülkelerde yaşayan kişilere ulaştırılmasını ve onlar tarafından bu yazılımların kullanılmaya başlanmasını sağlamaktadır. Yazılımlar metin içeriklerinden farklı olarak kodlar içermektedirler.

Bu çevirilerin kaynak dilden hedef dile aktarılırken bunlara uygun programların ve gerekli kod listelerinin kullanılması gerekmektedir, aksi takdirde başarılı yazılım yerleştirme hizmeti verilemeyeceği gibi hatalı kodlamalar nedeniyle oluşan problemler kalıcı olabilecektir.

 

Yazılım tercümeleri, bilgisayar oyunları, bilgisayar programları, işletim sistemleri, akıllı telefon uygulamaları, web siteleri, yan yazılımlar gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Yazılım tercümesinin algoritması formattan formata değişiklik gösterdiği için kişiye özel bir yaklaşım gerektirmektedir. Bu nedenle de kaynak yazılımın yönetimini de gerektirir. Yazılım tercümesinde metin tercüme edilerek yazılım uygulamasına uyarlanır. Bu sayede söz konusu metin uluslararası alanda kullanılabilir. Yazılım tercümelerinin en sık kullanıldığı web sitelerinde uluslararası pazarlarda başarıya ulaşabilmesi için, yazılım uygulamalarının hedef ülkenin dilsel, kültürel ve teknik özelliklerine uygun hale getirmek bilgilerin ve kodların hedef kitlenizin beklentileri ile yüzde yüz uyumlu olmasını garanti etmekteyiz.

 

Pos Tercüme Bürosunun verdiği yazılım tercümeleri ve yazılım yerelleştirme hizmetleri, uzmanlık gerektiren, bu tercüme ve yerelleştirme kolunun sadece tercümanlar ve çevirmenler tarafından gerçekleştirilemeyeceğinin bilincinde olarak, uzman tercümanlardan, grafikerlerden ve programlama uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından ortaklaşa bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir.

 

Uzman ve yetkin tercümanlarımız, programcılarımız ve proje bitiminde projelerinizin kontrolünü ve testini yapan proje yöneticilerimizle yazılım tercüme ve yazılım yerelleştirme projelerinizde üstün kaliteli, güvenli ve maliyet verimli hizmetlerimizle yanınızdayız.